Vazgeçme hakkı

Tüketicilerin on dört günlük bir geri çekilme hakkı vardır.

Vazgeçme hakkı
Bu sözleşmeyi on dört gün içinde hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme hakkınız vardır. İptal süresi, sizin veya sizin belirlediğiniz, taşıyıcı olmayan üçüncü bir şahsın, son kısmi gönderiyi veya son ürünü teslim aldığı veya teslim aldığı günden itibaren on dört gündür.

Cayma hakkınızı kullanmak için bize (Petra GmbH, Schumannstrasse 27, 60325 Frankfurt am Main, Almanya, support@vitayes.de, telefon: +49 (0) 6997546240) açık bir beyanla (örn. posta yoluyla gönderilen mektup, faks veya e-posta yoluyla) bu sözleşmeden çekilme kararınızı. Bu amaçla ekteki örnek para çekme formunu kullanabilirsiniz, ancak bu zorunlu değildir.

İptal süresinin bitmesi için iptal hakkınızı kullandığınıza dair bildiriminizi iptal süresi dolmadan göndermeniz yeterlidir.

Geri çekilmenin sonuçları

Bu sözleşmeden cayırsanız, teslimat masrafları da dahil olmak üzere sizden aldığımız tüm ödemeleri size vereceğiz (en ucuz standart teslimattan farklı bir teslimat türü seçmenizden kaynaklanan ek masraflar hariç). teklif ettik) derhal ve en geç bu sözleşmeyi iptal ettiğinize dair bildirim aldığımız günden itibaren on dört gün içinde geri ödemeyi seçtik. Bu geri ödeme için, sizinle açıkça başka bir konuda mutabık kalınmadıkça, orijinal işlem için kullandığınız ödeme yönteminin aynısını kullanacağız; Hiçbir durumda bu geri ödeme için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Malları geri alana kadar veya malları geri gönderdiğinize dair kanıt sağlayana kadar, hangisi daha önceyse, geri ödemeyi reddedebiliriz.

Malları derhal ve her halükarda bu sözleşmenin iptalini bize bildirdiğiniz tarihten itibaren on dört gün içinde iade etmeli veya teslim etmelisiniz. Malları on dört günlük süre dolmadan gönderirseniz, son tarih karşılanır. Malları iade etmenin doğrudan masraflarını üstlenirsiniz. Yalnızca, bu değer kaybı, malların niteliğini, özelliklerini ve işlevselliğini kontrol etmek için gerekli olmayan malların elleçlenmesinden kaynaklanıyorsa, malların değerindeki herhangi bir kayıp için ödeme yapmanız gerekir.

Cayma hakkı aşağıdaki sözleşmeler için geçerli değildir:

  • Teslimattan sonra mührü çıkarılmış ise sağlık veya hijyen açısından iadeye uygun olmayan mühürlü malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Model para çekme formu

(Sözleşmeyi iptal etmek istiyorsanız lütfen bu formu doldurup geri gönderiniz.)

– An Petra GmbH, Schumannstraße 27, 60325 Frankfurt am Main, Deutschland, support@vitayes.com.tr

– Ben / biz (*) aşağıdaki
mallarının satın alınması (*) / aşağıdaki hizmetin sağlanması için tarafımdan / tarafımızdan (*) akdedilen sözleşmeyi feshederiz (*)

– (*) tarihinde sipariş verildi / (*) tarihinde alındı

– Tüketicinin/tüketicilerin adı

– Tüketicinin/tüketicilerin adresi

– Tüketicinin/tüketicilerin imzası (yalnızca kağıt üzerinde bildirildiğinde)

– Tarih

(*) Geçerli olmayanı işaretleyin.

 

Özel Talimatlar
Bu sözleşmeyi bir kredi ile finanse ederseniz ve daha sonra iptal ederseniz, her iki sözleşmenin de bir ekonomik birim oluşturması şartıyla artık kredi sözleşmesi ile bağlı değilsiniz. Bu, özellikle aynı zamanda sizin borç vereniniz olduğumuzda veya borç vereniniz finansman konusunda işbirliğimizden yararlandığında varsayılmalıdır. İptal yürürlüğe girdiğinde krediyi zaten almışsak, borç vereniniz, iptal veya iadenin yasal sonuçları ile ilgili olarak finanse edilen sözleşmeden hak ve yükümlülüklerimizi devralır. İkincisi, mevcut sözleşmenin konusu finansal araçların (örneğin menkul kıymetler, döviz veya türevler) satın alınması ise geçerli değildir.

Sözleşmeden doğan bir yükümlülükten mümkün olduğunca kaçınmak istiyorsanız, cayma hakkınızı kullanın ve ayrıca cayma hakkınız varsa kredi sözleşmesinden de çekin.


Vazgeçme hakkı ile oluşturulan Güvenilir Mağazalar ile işbirliği içinde yasal metin yazarı Wilde Beuger Solmecke Hukuk Bürosu Avukatları.