Doğadan İlham Aldık

Yeşilin Işığında Güzellik. Sağlıklı ve doğal cilt bakımı sunarken, çevre bilincini de önemsediğimizi belirtiyor, doğa dostu uygulamalarımızla fark yaratıyoruz.

Sürdürülebilir güzellik anlayışı İle yola çıktık.

HEPAD İle doğa dostu bir geleceğe!

Doğal, Vegan İçerikler ve Yenilenebilir Kaynaklar

Ürünlerimizde, cildiniz ve gezegenimiz için zararsız, tamamen doğal ve Vegan içerikler kullanıyoruz. Sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen malzemelerle, doğanın dengesini koruyoruz.

Çevre Dostu ambalaj ve Sıfır Atık Yaklaşımı

Ambalajlarda geri dönüştürülebilir materyalleri tercih ediyor, ambalaj kullanım miktarını düşürecek yenilikçi tasarımlar üretip atık miktarını minimuma indiriyoruz.

Hayvanlar Üzerinde Test Etmiyoruz

Hayvan hakları etik kurallarına sadık kalarak, ürünlerimizi hiçbir hayvan üzerinde test etmiyoruz.

Karbon Ayak İzini Azaltma

Üretimden dağıtıma kadar tüm süreçlerimizi, çevresel etkiyi azaltacak şekilde optimize ediyoruz.

Topluluk Destek Projeleri

Doğal yaşamı koruma ve çevre bilincini artırma amacıyla faaliyetle olduğumuz tüm ülkelerdeki yerel topluluk projelerine destek veriyoruz. Türkiye'de de TEMA Vakfı ve Her Eve Bir Pati Derneği (HEPAD) ile kurduğumuz değerli ortaklıklarla daha da güçleniyor. Bu iş birlikleri aracılığıyla, ağaçlandırma projeleri ve hayvan haklarına dair farkındalığı artırma çalışmalarına aktif olarak katkıda bulunuyoruz. Gezegenimizin ve onun tüm sakinlerinin korunmasına yönelik sorumluluklarımızı da yerine getirmek istiyoruz.

Enerji Verimliliği

Fabrikalarımızda ve ofislerimizde yenilenebilir enerji kullanımını teşvik ediyoruz.

Su Tasarrufu

Su kaynaklarını korumak adına, su tasarruflu üretim teknikleri uyguluyoruz.

Eğitim ve Bilinçlendirme

Müşterilerimizi ve toplumu, sürdürülebilirlik konusunda eğitmek ve bilinçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz.

Geleceği yeşillendirirken, bugünü güzelleştiren

sürdürülebilirlik adımını atmaya ne dersiniz?

Bizler tabiatın yansımasıyız!

Seri üretim kültürü, tüketim sektörünün her alanında yaygınlaştı. Bu durum, kozmetik gibi alanlarda da kendini gösteriyor. Artan talebi karşılamak için ürünlerin daha hızlı üretilmesi ve uzun süre dayanabilmesi için kullanılan kimyasallar ve hormonlar, ciddi çevresel etkilere neden oluyor. 

Günlük kullanımımızdaki kozmetik ürünlerde bulunan kimyasallar, toprağı, suyu ve havayı kirletiyor. Bu kimyasalların doğada uzun süre çözünmemesi ve zamanla toprak ve suya karışması, ekolojik dengeyi bozuyor. Bu durum, doğada yaşayan bitki ve hayvanların yaşam alanlarını etkileyerek onların yaşamlarını tehdit ediyor.

Dolayısıyla, kozmetik alanında doğal içerikli ve çevre dostu ürünleri tercih etmek; sadece kişisel bakımımızı değil, aynı zamanda gezegenimizin geleceğini de koruma yolunda önemli bir adımdır. Bu tür ürünlerin doğada çözünmesi ve zararlı kimyasalların salınmaması, ekosistemimizin hassas dengeyi korumasına yardımcı olurken, insan sağlığını da olumlu yönde etkiler.
Aynı zamanda, bu ürünlerin içerdiği doğal bileşenler, cildimizi besler ve korurken, sentetik maddelerin yarattığı olası yan etkilerden kaçınmamıza da yardımcı olur.

Doğal içerikli ve çevre dostu kozmetik ürünlerine yönelmek; sadece kişisel bakım rutinimizi iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda gezegenimizin ve gelecek nesillerin sağlığına da katkı sağlar. 

Söz doğada!

Günümüz dünyasında iklim krizi, geri dönüşü olmayan bir noktaya hızla yaklaşıyor. Çevresel etkimizi azaltmak, doğal kaynakları korumak ve gezegenimizin geleceğini güvence altına almak için temiz içerikli ve uzun ömürlü ürünler kullanmak son derece önemli. Vitayes olarak sürdürülebilir ürünleri sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin her evine sürdürülebilirlik kavramını yaymayı amaçlıyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz.

Her yıl, doğal kaynakların aşırı tüketimiyle ormanlar yok olmakta, su kaynakları azalmakta ve atmosferdeki karbondioksit seviyeleri artmaktadır. Sürdürülebilir ürünler kullanarak bu olumsuz etkileri en aza indirebiliriz. Bu doğrultuda atık miktarını azaltır ve çevreye olan zararımızı minimize edebiliriz.

Deneysiz deneyim!

Her yıl dünyada yarım milyona yakın hayvan, kozmetik ürün ve içeriklerini test etmek için öldürülüyor. Bu acı verici gerçeği görerek, Vitayes olarak hayvanlar üzerinde deney yapmayı reddediyoruz. Etik ve bilimsel yöntemlerle ürünlerimizin güvenliğini sağlayarak, hem hayvanların refahını koruyor hem de çevreye duyarlı bir yaklaşım sergiliyoruz. Doğal içerikli ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler geliştirerek, insan sağlığına ve doğaya saygı gösteriyoruz.

Deneklerimiz değil, dostlarımız!

Minnoş, Cici, Boncuk, Luna, Şanslı, Fıstık, Prens, Şeker, Zeytin ve dahası…

Doğadan ilham alıp geleceği güzelleştiriyoruz.

Veganlığı bir yaşam tarzı olarak benimseyen ve bu değerleri ürünlerimize yansıtan bir markayız. Ürünlerimizin formüllerinde sadece bitkisel ve doğal içeriklere yer vererek hem cildinize hem de doğaya saygı duyuyoruz.